fbpx

Cyberpunk 2077 – nowa odsłona – zaglądamy na stronice katalogu

Cyberpunk 2077

Wielkimi krokami zbliża się czas premiery gry Cyberpunk 2077. Termin 19 listopada jest już pewniakiem. Kopie gry zostały wysłane do tłoczni płyt i podczas, gdy piszę te słowa, kolejne egzemplarze pakowane są do pudełek. 

Dla mnie to oznacza jeszcze miesiąc oczekiwania, ale wypełnionego miłą lekturą wprowadzającą w cyberpunkowy klimat.

We wtorek otrzymałem polskie wydanie jedynego oficjalnego przewodnika po grze:

Bogato ilustrowany album pozwala na zapoznanie się ze światem, w jakim przyjdzie nam grać po premierze. Jest to o tyle ważna pozycja, że klimat cyberpunkowy ze świata 2020 czy 2077 nie jest tak znany, jak był dostępny Wiedźmin. Tam mieliśmy całą antologię Andrzeja Sapkowskiego. Duża część graczy zanim sięgnęła po gry Wiedźmin, była już wiernymi czytelnikami sagi i opowiadań. 

W przypadku Cyberpunka 2077 sytuacja ma się odmiennie, w 1990 roku powstała gra fabularna pod tytułem Cyberpunk 2020 i na jej podstawie CD Project Red utworzyło grę RPG. Liczba odbiorców w Polsce jest znikoma, mała garstka graczy zna ten system i jego świat.

Stąd bardzo się cieszę, że powstał przewodnik, który otrzymałem. Możesz w nim przeczytać historię powstania Night City, zapoznać się z bronią, technologią i sytuacją polityczną. Pozwoli to wczuć się w ideologię, jaką kieruje się nasza postać, czyli V. Ciekawostka V (może być kobietą lub mężczyzną, ty wybierasz podczas tworzenia postaci) ma 22 lata i urodził się 10 grudnia 2055 roku.

Wnętrze albumu wypełnione jest kolorowymi posterami postaci, lokacji i reklam.

Świat pogrążony w chaosie po Czwartej Wojnie Korporacyjnej, zdominowany jest z jednej strony przez gangi, a drugiej przez wszechwładne korporacje, sprawujące prawdziwą władzę na świecie.  

Nasza postać jest najemnikiem imającym się wszelakich zleceń i próbującą przeżyć na ulicy. W kolejnych tygodniach prześlę Ci więcej informacji o rzeczywistości, z jaką przyjdzie Ci się zmierzyć, jeśli zagrasz w Cyberpunk 2077.