fbpx

Cyberpunk 2077 – coraz bliżej

Cyberpunk

10 sierpnia, CD Project Red wrzucili kilka nowości na swój kanał YouTube odnośnie gry Cyberpunk 2077. W związku z tym chciałbym podzielić się nimi również z Wami. 

Pierwsza dobra wiadomość: data wydania gry nadal pozostaje niezmieniona i będziemy mogli się nią cieszyć 19 listopada.

Ja w oczekiwaniu na ten dzień zacząłem grać w Deus Ex i po kilku godzinach jestem zadowolony. Nie jest to co prawda jakość pokroju Wiedźmina 3, ale nawet nie oczekiwałem tego.

Co wrzucili nam redzi? 

Po pierwsze, narzędzia zniszczenia, czyli prezentacja dostępnych rodzajów broni. Do wyboru mamy różnego rodzaju wszczepy, miecze, pistolety, cięższy kaliber, shotguny, i co najciekawsze, broń inteligentną. ta ostatnia jest najciekawsza. Naprowadzane pociski mogące zabijać wrogów ukrywających się za osłoną, czy jak to wyraził się Paweł Kapała (Senior Gameplay Designer) “Killing an entire room wasn’t never simpler”.

Zresztą zobaczcie sami:

Kolejną rzeczą jest ukazanie wyboru przeszłości naszej postaci, czyli V. Oprócz demo ukazującego skąd pochodzi nasz bohater, wybór ma mieć wpływ na przebieg gry i możliwe kwestie dialogowe dostępne w grze.

Do wyboru mamy trzy opcje: Nomad Kid, Street Kid i Corpo. Jest to duże ograniczenie względem pierwowzoru (gry Cyberpunk 2020), gdzie ten wybór był dużo większy. 

Materiał możesz zobaczyć w filmie: Cyberpunk 2077 — Przeszłość V. Napisz mi koniecznie, jaki będzie Twój wybór, bo ja chyba wybiorę Corpo ze względu na możliwości rozgrywania różnych zadań pomiędzy korporacjami.

W udostępnionych materiałach na YouTube jest też wywiad z wokalistą zespołu Refused, który nagrywa muzykę potrzebną do motywów z Johnny Silverhandem (którego gra Keanu Reeves). Zobacz film Refused: Być jak SAMURAI.

Jest też również wrzucona piosenka “A Like Supreme by SAMURA”.

Najciekawszy materiał zostawiłem na koniec, to drugi odcinek Night City Wire. Jest to podsumowanie wszystkich nowości i omówienie ich przez twórców gry. Zawiera on wszystkie poprzednie video, także możesz obejrzeć tylko Cyberpunk 2077 — Night City Wire: Odcinek 2 i napisać mi, co o tym sądzisz i jaką przeszłość wybierzesz dla V?