fbpx

Przestępczość zorganizowana w świecie postapokaliptycznym

W czasach po agonii naszej współczesnej cywilizacji, gdy upadną rządy i korporacje, w świecie po apokalipsie, przestępczość zorganizowana i gangi umocnią swoją pozycję i rozwiną działalność do niewyobrażalnych rozmiarów. Będą potrzebować do tego odpowiedniego sprzętu oraz miejsca, gdzie zbudują swoje centra rozrywki.

Niedawno przeglądając bezkres internetu trafiłem na piękne ilustracje na stronie DeviantArt autorstwa rowenawangart przedstawiające wizje pojazdów i budynków wykorzystywanych przez złych ludzi do działalności zarobkowej.

Dostawa narkotyków

 

Ilustracja autorstwa rowenawangart z serwisu https://rowenawangart.deviantart.com/art/post-apocalyptic-slum-village-4-419552371

 

Przestępcy muszą się jakoś przemieszczać. Dodatkowo dzięki powyższemu pojazdowi mogą dostarczać i produkować narkotyki w mobilnym laboratorium co utrudnia lokalizację przez konkurencję.

Wehikuł został zaadoptowany ze śmieciarki. Dołożono przedni spychacz w celu torowania drogi, gdy tylko zrobi się gorąco i niebezpiecznie. Może on udrażniać przejazd poprzez rzesze zombi lub po prostu przebijać się przez stosy gruzu.

Pojemnik na śmieci został przerobiony na laboratorium i opancerzony. W środku możesz zauważyć, że oprócz części produkcyjnej jest też kuchnia, miejsce do spania i zapewne możliwe jest zmieszczenie prysznica. Mnie na pewno natrysk by się przydał, ale patrząc na filmy postapo to przestępcy raczej nie korzystają z takich udogodnień, wskutek czego chodzą brudni i śmierdzący.

Miasto grzechu

 

Ilustracja autorstwa rowenawangart z serwisu https://rowenawangart.deviantart.com/art/post-apocalyptic-slum-village-1-419551473

Ilustracja autorstwa rowenawangart z serwisu https://rowenawangart.deviantart.com/art/post-apocalyptic-slum-village-2-419551842

Ilustracja autorstwa rowenawangart z serwisu https://rowenawangart.deviantart.com/art/post-apocalyptic-slum-village-3-419552019

 

Działalność przestępcza rozwinie skrzydła, przez co oferta zakazanych rozrywek musi zostać rozbudowana. Dostępność alkoholu, narkotyków i kobiet będzie powszechna i niekontrolowana.

Na ilustracji dostępny jest bar, kasyno, salon gier i dom publiczny.

Jedno z pomieszczań stanowi ciekawostkę. Jest to szare pomieszczenie z wyposażeniem medycznym. Jedno z łóżek służy do prostych zabiegów medycznych lub przyjmowania narkotyków. Drugie łóżko jest wyposażone w zaawansowany sprzęt. Jego przeznaczeniem mogą być eksperymenty medyczne lub poddawanie ludzi modyfikacjom genetycznym. Można też wykonać tam operacje wszczepiania cybernetycznych protez dla gangsterów przyszłości.

Energia dla miasteczka produkowana jest przez turbiny wiatrowe, co zapewnia nieprzerwane dostawy i w czasach gdy nie działają elektrownie, jest to jedyne dostępne źródło prądu.

Pojazdy

 

Ilustracja autorstwa rowenawangart z serwisu https://rowenawangart.deviantart.com/art/Zombie-Invasion-419549124

 

Kolejna ilustracja prezentuje pojazdy cywilne, ale odrobinę doposażone w broń mogą stanowić dobry środek transportu dla gangsterów. Samochód numer trzy po umieszczeniu na nim znaczka BMW stanowiłby odpowiednią propozycję dla postapokaliptycznych piratów drogowych.

 


 

Powyższe ilustracje są wykonane perfekcyjnie. Rzut izometryczny z ukazaniem wnętrza daje nam pogląd na wyposażenie pojazdów i budynków. Bez problemu można wyobrazić sobie, jak pracują i bawią się ludzie, w których czasach osobiście mam nadzieję nie doczekać.