fbpx

Świat wiedźmina – zgłębiamy jego tajniki…

Jonathan Ocean

Kilka dni temu obejrzałem na Netflixie nowe dokumenty „Wiedźmin za kulisami odcinków” i „Jak powstawał Wiedźmin”. Polecam je również tobie, jeśli jesteś fanem książek, gry czy serialu spod znaku The Witcher. 

Jest dużo o tym, dlaczego tak, a nie inaczej scenarzyści poprowadzili fabułę serialu, oraz jak mieszali ze sobą czasy poszczególnych losów bohaterów. Jeśli oglądałeś serial, to wiesz, że pierwszy sezon opowiada historię połączenia się losów Geralda, Yennefer i Ciri. 

Sceny z ich udziałem splatają się ze sobą, ale jednak nie rozgrywają w tym samym czasie. 

Czas nauki Yennefer w Aretuzie to wydarzenia ponad czterdzieści lat wcześniejsze niż narodziny Ciri, a rzeź Cintry dzieje się trzynaście lat później. Tak samo scenarzyści wyjaśniają, dlaczego dobierali odpowiednie wątki opowiadań wiedźmińskich, tak, żeby wyszła spójna całość. 

I tak jak dwa tygodnie temu pokazywałem Ci album z grafikami z gry Deus Ex, tak teraz sięgnąłem do albumu z grafikami z gry Wiedźmin. Bogato ilustrowany, z opisami sytuacji politycznej, bohaterów, potworów i złoczyńców. 

Uwielbiam takie księgi z grafikami koncepcyjnymi. Dają one pogląd na to, co  twórcy gry chcieli pokazać i jak wyglądał proces kreacji świata gry.

Fakty zawarte w takich albumach pozwalają również wiele dowiedzieć się o sytuacji panującej w grze i wczuć się w role Geralta.

Zachęcam cię do obejrzenia Netflixowych dokumentów i zapraszam do podzielenia się opinią na temat serialu. A jeśli go jeszcze nie oglądałeś, to koniecznie warto nadrobić tę zaległość.